Akademia Internetu Rzeczy - IoT Academy

Akademia Internetu Rzeczy

IoT Academy

Akademia Internetu Rzeczy jest inicjatywą środowiska uniwersyteckiego w celu przybliżenia zagadnień najszybciej rozwijającej się dziedziny elektroniki i informatyki.

W ramach Akademii Internetu Rzeczy będą otwarte seminaria, darmowe warsztaty laboratoryjne i hakatony. Już teraz jest dostępna seria ponad 27 artykułów „Systemy dla Internetu Rzeczy” w miesięczniku Elektronika Praktyczna. Do prowadzenia zajęć zaprosiliśmy także zaprzyjaźnione firmy. Nasze doświadczenie oddajemy w wasze ręce.

Zapraszamy na pierwsze spotkanie dedykowane specjalnie dla

studentów, doktorantów i pracowników Wydziału EiTI

Darmowe Warsztaty

Szybkie Prototypowanie dla Internetu Rzeczy

Mini projekt: „Od czujnika do Internetu”

Celem projektu jest zrealizowanie odczytu danych pomiarowych z zestawu czujnikowego, przesłanie ich poprzez łącze radiowe w standardzie Bluetooth Low Energy do komputera jednopłytkowego Rapsberry PI oraz udostępnienie ich w czasie rzeczywistym w postaci strony sieci Internet. Zadanie jest realizowane bez konieczności programowania z zastosowaniem środowiska graficznego szybkiego prototypowania Node-RED.

Wtorek 4.06.2019 g. 16.15

oraz ponownie

Wtorek 11.06.2019 g. 16.15

Czas realizacji: 2-3 godz.

Miejsce realizacji: Lab. p.9B WEiTI, 10 stanowisk

Praca w zespołach dwuosobowych