Young Programmer - kursy programowania dla młodzieży

Właśnie rozpoczęła się rejestracja do kolejnej, siódmej już edycji edukacyjnego projektu Fundacji InceptioYoung Programmer. Od 9 marca do 27 kwietnia 2019 r. uczniowie z warszawskich szkół średnich, gimnazjów, a także z dwóch ostatnich klas szkoły podstawowej wezmą udział w pięciu weekendowych 6-dniowych kursach z programowania w językach C, C++, Python. Wszystkie zajęcia będą odbywały się w pracowniach komputerowych Politechniki Warszawskiej.

Warsztaty adresowane są zarówno do osób, które nigdy nie miały styczności z programowaniem w językach C++ i Python (poziom podstawowy), jak i do tych którzy kontynuują swoją przygodę z programowaniem (poziom średnio-zaawansowany). Oddzielny kurs poświęcony będzie praktycznym aspektom programowania w języku C++ i zostanie przeprowadzony w formie zajęć projektowych (metodologia Project Based Learning) z użyciem platformy Arduino. Taka forma zajęć pozwala na duże zaangażowanie uczestników i czerpanie satysfakcji z pierwszych małych sukcesów inżynierskich – kilku niezbyt skomplikowanych, ale funkcjonalnych projektów (np. sygnalizacja świetlna, termometr IoT, atrakcyjne wizualizacje graficzne).  Każdy dzień warsztatów składać się będzie z krótkiego wprowadzenia, po którym rozpocznie się część praktyczna.

Projekt Young Programmer cieszy się od lat sporym zainteresowaniem, dlatego 2 marca br. zostanie przeprowadzony  test kwalifikacyjny, który pozwoli wyłonić uczestników projektu spośród wszystkich chętnych.

Projekt dofinansowuje m.st. Warszawa, w związku z tym opłata za cały kurs to tylko 80 zł.

Więcej informacji na temat projektu Young Programmer, w tym program kursów i grafik zajęć, a także formularz rejestracyjny, znajduje się na stronie internetowej: www.inceptio.org.pl