Członkowie Koła Naukowego Robotyki BIONIK na I miejscu w międzynarodowych zawodach!

Z przyjemnością informujemy, że Członkowie Naukowego Koła Robotyki BIONIK działającego na WEiTI Michał Kowalewski i Michał Dębski zajęli 1. miejsce w konkurencji LEGO SUMO na IV Międzynarodowych Zawodach Robotów ROBO~motion, które odbyły się 23 kwietnia 2016 w Rzeszowie!

Organizatorem wydarzenia jest Koło Naukowe Automatyków i Robotyków ROBO działające w Katedrze Informatyki i Automatyki na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej, która słynie między innymi z kształcenia pilotów lotnictwa cywilnego.

To jedyna okazja w roku, aby w Województwie Podkarpackim zobaczyć w akcji roboty skonstruowane przez zawodników z całej Polski i z zagranicy. Można podziwiać ekscytujące walki robotów sumo, śledzić najszybsze przejazdy wyścigowych robotów podążających po linii, a także oglądać niekonwencjonalne konstrukcje w kategorii Freestyle.

Zawody robotów odbywają się w różnych konkurencjach. W każdej z nich robot musi spełniać określone regulaminem wymogi: musi być całkowicie autonomiczny, nie może kontaktować się z zawodnikiem podczas walk czy przejazdów na czas i nie może być również w jakikolwiek sposób zdalnie sterowany. Wszystkie roboty to konstrukcje własne - projektowane i budowane przez zawodników.

W zawodach udział biorą głównie studenci, którzy rozwijają swoje umiejętności w kołach naukowych przy uczelniach. Niemałą grupę stanowią również uczestnicy ze szkół średnich oraz osoby już po studiach.

Poprzednia edycja zawodów w I Plebiscycie czytelników Forbot.pl na najlepiej zorganizowane zawody robotów w Polsce w sezonie 2013/2014 zajęła I miejsce. 

Więcej informacji o konkursie można znaleźć tutaj.

Serdecznie gratulujemy Zwycięzcom!