Joanna Konopko - doktorantka WEiTI zdobyła nagrodę w konkursie Google'a

Joanna Konopko jest uczestniczką studiów doktoranckich na drugim roku w Instytucie Informatyki na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

       

W konkursie The Google Anita Borg Memorial Scholarship Award zdobyła nagrodę główną - czego serdecznie gratulujemy! Jesteśmy dumni, że spośród wszystkich uczestniczek z Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki, to właśnie studentka z naszego Wydziału odbiera nagrodę w tak prestiżowym konkursie. 

     
Nagrodą jest jednorazowe stypendium na rok akademicki 2015/2016 w kwocie 7000 EUR oraz opłacone spotkanie w biurze Google w Londynie w dniach 21-24.06.2015 r.

       

Stypendium im. Anity Borg zostało zorganizowane i ufundowane przez Google. Inicjatywa ma na celu wspieranie kobiet studiujących na kierunkach informatycznych.

Kandydatki oceniane są na podstawie osiągnięć w nauce oraz przesłanego eseju. Pod uwagę brane są również umiejętności liderskie przyszłych stypendystek. Wybieranych jest 40 kobiet z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. W końcowym etapie przeprowadzana jest rozmowa z pracownikiem firmy Google, podczas której można wypowiedzieć się szczegółowo na temat przesłanej aplikacji i prowadzonych projektów.

      

Wymagania wobec kandydatek:

- studentki studiów licencjackich, magisterskich lub doktoranckich;

- studentki uniwersytetów w Europie, Środkowym Wschodzie oraz Afryce;

- studentki kierunków takich jak: informatyka, inżynieria komputerowa i pokrewne;

- pokazanie umiejętności liderskich;

- bardzo dobre wyniki w nauce.

Strona stypendium