Koło Naukowe BIONIK z kolejnym sukcesem!

Do swoich sukcesów zdążyli nas już przyzwyczaić. Michał Dębski i Michał Kowalewski – bo o nich mowa – Członkowie Koła Naukowego Robotyki BIONIK niespełna miesiąc temu triumfowali w międzynarodowych zawodach Robotów na Politechnice Rzeszowskiej, a dziś dostajemy informację o kolejnym sukcesie. Tym razem miał on miejsce w miniony weekend (21-22.05. 2016) na Politechnice Gdańskiej!

 

Przedstawiciele Koła Naukowego Robotyki Bionik wzięli udział w Trójmiejskim Turnieju Robotów, gdzie zdobyli I i II miejsce w kategorii Lego Sumo oraz I miejsce w kategorii Lego Line Follower. Uczestniczyli również w siódmej edycji zawodów Roboxy2016, w których wywalczyli I i II miejsce w kategorii Lego Line Follower. 

 

Roboxy to zawody robotów organizowane przez Naukowe Koło Studentów Automatyki na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej. Podczas corocznych turniejów można oglądać  pojedynki robotów sumo, wyścigi line followerów czy ucieczki z labiryntu micromouse.

 

Trójmiejski Turniej Robotów jest  corocznym  wydarzeniem  gromadzącym miłośników nowoczesnych  technologii  z  całej  Polski. 

Kontynuując  tradycje  starożytnych zawodów olimpijskich,  zawodnicy  mierzą  się  ze  sobą  w  koleżeńskiej  atmosferze  w licznych konkurencjach: sumo, linefollower, micromouse i freestyle. W szrankach stają jednak nie ludzie, ale ich całkowicie autonomiczne konstrukcje. Turniej organizowany jest przez Studenckie Koło Automatyków SKALP oraz Stowarzyszenie Robotyków  SKALP. 

Zwycięzcom gratulujemy, a naszych Studentów zachęcamy do rozwijania pasji, które owocują sukcesami!

(źródło: http://ttr.skalppg.pl/, http://roboxy.nksa.org.pl/)