Studenckie Noble 2020 rozdane!

   
W piątek, 24 lipca, podczas Gali Finałowej poznaliśmy laureatów Studenckich Nobli 2020 . Wśród nich znalazł się Juliusz Bojarczuk,
student  Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych   Politechniki Warszawskiej , zdobywając nagrodę w kategorii Nauki Techniczne .

Został on wyróżniony za szereg osiągnięć, w tym założenie  Koła Naukowego FiberTeam  nagrodzonego w konkursie Struna w 2019 roku ( Debiut Roku ). Do jego sukcesów należą również  publikacje w czasopismach i materiałach pokonferencyjnych .

(...) Najlepiej zacząć swoją przygodę z nauką już na pierwszym lub drugim semestrze studiów, bo właśnie wtedy jest możliwość spróbowania. W tym początkowym momencie warto pytać prowadzących, bo może się okazać, że któryś z nich akurat prowadzi projekt, w którym może zatrudnić przyszłego Młodego Naukowca, bądź pomóc w znalezieniu finansowania dla projektu w postaci stypendium (...)   Warto też dołączyć do koła naukowego, aby spróbować pracy w grupie. Taka działalność otwiera wiele możliwości, jak napisanie publikacji w czasopiśmie lub wystąpienie podczas konferencji  (...)  – radzi Juliusz, zapytany
o początki w świecie nauki. 

   
Nagrody w konkursie Studencki Nobel przyznawane są corocznie studentom wyróżniającym się osiągnięciami naukowymi, artystycznymi i społecznymi  przez Niezależne Zrzeszenie Studentów.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!

Zapraszamy do obejrzenia relacji z XII edycji  rozdania nagród.