Delegacja z Beibu Gulf University w Chinach

W dniach od 7 do 19 października 2019 r. gościliśmy na naszym Wydziale dwuosobową delegację z Beibu Gulf University (BGU) z Qinzhou (południowe Chiny).

Wizyta była elementem współpracy w ramach umowy dotyczącej programu podwójnego dyplomowania, który rozpoczął się od semestru zimowego 2016/2017.

Obecnie  na Politechnice Warszawskiej przebywa grupa studentów z BGU. Na naszym wydziale mamy pierwszych pięciu chińskich studentów kontynuujących swoje studia na szóstym semestrze studiów I stopnia na kierunku Telecommunications. Studium Języka Angielskiego gości  grupę 11 studentów, którzy uzupełniają umiejętności językowe przed podjęciem studiów na naszym Wydziale.

Wykładowcy z naszego Wydziału prowadzą w BGU łącznie 11 przedmiotów w ramach programu podwójnego dyplomowania.

W semestrze zimowym prowadzimy 4 przedmioty:

• Analog Electronic Technology
  • C Language Programming
  • Signals and Systems
  • Single Chip: Principle and Application

a w semestrze letnim 7 przedmiotów:

• Circuit Principle
  • Digital Signal Processing
  • Microcomputer Principle and Interface Technology
  • High-frequency Electronic Technology
  • Digital Electronic Technology
  • Dynamic System and Control
  • Telecommunication System and Network
  • Computer Networks

Goście z Chin odwiedzili laboratoria antenowe, obrazowania trójwymiarowego i laboratoria dydaktyczne Instytutu Systemów Elektronicznych oraz uczestniczyli w zajęciach studiów anglojęzycznych m.in. w wykładzie z przedmiotu „Object-Oriented Programming (EOOP)”

Goście odbyli szereg rozmów z władzami i pracownikami naszego Wydziału. W trakcie swojego pobytu w Polsce zwiedzili zabytki Warszawy i Krakowa oraz Wieliczkę.

Współpraca z Beibu Gulf University ma duże znaczenie dla Wydziału w zakresie poszerzenia umiędzynarodowienia w obszarze nauczania.