Nagroda im. prof. Tomasza Hofmokla dla prof. Krzysztofa Szczypiorskiego

13 grudnia 2018 r. podczas jubileuszowej gali NASK prof. Krzysztof Szczypiorski otrzymał prestiżową nagrodę im. Prof. Tomasza Hofmokla w kategorii „Cyberbezpieczeństwo”. Serdecznie gratulujemy!

W Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbyła się jubileuszowa gala z okazji 25-lecia Instytutu NASK. W trakcie uroczystości zostały wręczone nagrody im. prof. Tomasza Hofmokla w trzech kategoriach: „Innowacje”, „Społeczeństwo Informacyjne” oraz „Cyberbezpieczeństwo”. Laureatem tej ostatniej został prof. Krzysztof Szczypiorski z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW.

(Wpis na Twitterze NASK )

NASK jest państwowym instytutem badawczym działającym pod nadzorem Ministerstwa Cyfryzacji. Od 25 lat nieprzerwanie pracuje nad rozwojem sieci i społeczeństwa informacyjnego w Polsce. Prowadzi szeroko zakrojone badania nad zagadnieniem cyberbezpieczeństwa i – poprzez międzynarodową współpracę i wymianę wiedzy – dąży do poprawienia bezpieczeństwa w sieci na poziomie globalnym. W skład NASK wchodzi dzisiaj 600 ekspertów, którzy posiadają ogromne doświadczenie i stawiają na innowacyjne rozwiązania.

Prof. Krzysztof Szczypiorski – laureat nagrody przyznawanej przez NASK –  jest profesorem Politechniki Warszawskiej oraz kierownikiem i współtwórcą Zakładu Cyberbezpieczeństwa w Instytucie Telekomunikacji WEiTI. Jego zainteresowania naukowe obejmują: teorię obserwacji zmiany, bezpieczeństwo sieciowe, informatykę śledczą, biały wywiad oraz sieci bezprzewodowe. Jest autor lub współautor ponad 150 artykułów, dwóch patentów (w tym jednego przyznanego) oraz ponad 60 referatów zaproszonych w następujących krajach: Chiny, Japonia, Luksemburg, Polska, Rosja i USA. Od ponad 20 lat pracuje jako niezależny konsultant w dziedzinie bezpieczeństwa sieciowego, telekomunikacji i informatyki, m.in. dla: Cisco, Hewlett-Packard, Kancelarii Sejmu RP, Ministerstwa Finansów, Oracle, Orange, Polkomtel, Polskiej Grupy Energetycznej, PwC, T-Mobile. Członek rady  (2012-) Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń (https://www.cybsecurity.org). Senior Member w następujących organizacjach: IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) oraz ASR (American Society for Research). W ostatnich latach odkrył nową  metodę ukrywania informacji w muzyce tanecznej.

Serdecznie gratulujemy Laureatowi nagrody NASK i życzymy wielu sukcesów na polu naukowym!

Zachęcamy do odwiedzania >>strony domowej Laureata