Nagroda w Europejskim konkursie Galileo Masters 2018 dla projektu „NaviSoC”
Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, w konsorcjum z rodzimym spin-off’em firmą ChipCraft Sp. z o.o. oraz firmą Inowatronika Tomasz Radomski, został laureatem Regional Prize Winner w największym i prestiżowym konkursie Galileo Masters 2018 wspierającym komercyjne wykorzystanie nawigacji satelitarnej.
Konkurs Galileo Masters organizowany jest pod auspicjami GSA (European GNSS Agency), Komisji Europejskiej oraz Europejskiej Agencji Kosmicznej .
Szczegóły na stronie www , w dokumencie o laureatach - (str. 42) oraz w artykule o " Kosmicznych Oscarach "
Już teraz można oglądać tutaj kilka obrazów z polskiej gali finałowej.
Zgłoszenia, zawierające pomysły na wykorzystanie nawigacji satelitarnej w codziennym życiu, przyjmowane były od 1 maja do 6 sierpnia 2018 r. W tym roku zgłoszonych zostało 266 kompletnych pomysłów z całego świata, z czego 46 napłynęło z Polski.
Wygraną Poland Challenge został nagrodzony projekt NaviSoC™ pt. „Miniaturowy, dwuczęstotliwościowy, jednoukładowy system scalony do precyzyjnej nawigacji satelitarnej GPS/Galileo zintegrowany z procesorem aplikacyjnym dedykowany do urządzeń IoT o niskim poborze mocy”.
Celem projektu jest opracowanie, wyprodukowanie, zbadanie i zademonstrowanie, dwuczęstotliwościowego, jednoukładowego systemu scalonego do precyzyjnej nawigacji satelitarnej GPS/Galileo. System ma być zintegrowany z procesorem aplikacyjnym i ma umożliwiać znaczne zwiększenie dokładności urządzeń mobilnych.
W wyniku realizacji projektu powstanie produkt w postaci układu elektronicznego, tj. układu scalonego, który będzie gotowy to montowania w różnych urządzeniach elektronicznych gdzie występuje konieczność zastosowania jednostki sterującej urządzeniem – mikrokontrolera będącego procesorem aplikacyjnym oraz układu określającego dokładne położenie geograficzne.
Projekt NaviSoC (nr POIR.04.01.04-00-0101/16) jest współfinasowany w ramach Działania 4.1 „Badania naukowe i prace rozwojowe” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Wartość projektu: 6 700 454,84 zł
Dofinansowanie z Unii Europejskiej: 5 799 779,05 zł
Okres realizacji projektu: 2017-2020 r.
Skład zespołu wykonawców projektu:
dr hab. inż., prof. nzw. Witold Pleskacz – kierownik projektu (Lider – Politechnika Warszawska)
dr inż. Krzysztof Marcinek
mgr inż. Paweł Narczyk
mgr inż. Andrzej Berent
inż. Adam Borkowski
mgr inż. Igor Butryn
mgr inż. Tomasz Mrozek
mgr inż. Daniel Pietroń
mgr inż. Szymon Reszewicz
mgr inż. Łukasz Wiechowski
dr inż. Tomasz Borejko – kierownik prac B+R (Partner – ChipCraft)
dr inż. Krzysztof Siwiec
mgr inż. Rafał Harabień
mgr inż. Maciej Plasota
mgr inż. Tomasz Wojciechowski
dr inż. Tomasz Radomski – kierownik prac B+R (Partner – Inowatronika)
mgr inż. Mariusz Krej
dr inż. Kamil Klepacki
mgr inż. Marcin Pakalski
Więcej informacji:
http://chipcraft-ic.com/32,Uklady_nawigacyjne.html
http://inowatronika.com/capabilities.html
Osoba do kontaktów w sprawie projektu:
dr inż. Tomasz Borejko
e-mail: T.Borejko@chipcraft-ic.com