WEITI » Aktualności » Wydarzenia »
Ranking TOP 2% cytowanych badaczy 2019
Ranking TOP 2% cytowanych badaczy został zorganizowany przez Uniwersytet Stanforda wraz z jednym z największych wydawnictw naukowych na świecie Elsevier oraz firmą SciTech Strategies. Opublikowano go na łamach czasopisma PLOS Biology Journal.
Wśród niemal 160 tys. badaczy znalazło się 726 uczonych z Polski, tym samym plasując nasz kraj na 27. pozycji w tym światowym rankingu. Spośród 99 polskich instytucji naukowych najlepiej wypadła Polska Akademia Nauk zatrudniająca 141 naukowców wymienionych na liście TOP 2%. Kolejne miejsca zajął Uniwersytet Warszawski - 52 naukowców i Politechnika Warszawska - 42 badaczy, w tym 11 osób z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych:
- prof. dr hab. inż. Jerzy Krupka
- prof. dr hab. inż. Marzena Kryszkiewicz
- prof. dr hab. inż. Krzysztof Kulpa
- dr hab. inż. Maciej Ławryńczuk, prof. uczelni
- dr hab. inż. Mateusz Piotr Malanowski, prof. uczelni
- dr hab. inż. Wojciech Mazurczyk, prof. uczelni
- prof. dr hab. Roman Z. Morawski
- prof. dr hab. Włodzimierz Ogryczak Ś.P
- dr hab. inż. Krzysztof Poźniak, prof. uczelni
- prof. dr hab. inż. Ryszard Romaniuk
- dr hab. inż. Wojciech Zabołotny
Wyróżnionym Badaczom serdecznie gratulujemy!
Ranking TOP 2% za rok 2019 opracowano w oparciu o dorobek naukowy poszczególnych badaczy według indeksu bibliometrycznego. Kryteriami oceny były indeks Hirscha, liczba cytowań (z uwzględnieniem autocytowań), Impact Factor oraz miejsce i rola na liście autorów. Do tego celu zespół analityków z Uniwersytetu Stanforda, Elsevier i SciTech Strategies użył algorytmu wykorzystującego 6 różnie ważonych parametrów. Algorytm promuje publikacje, w których dany autor był jedynym bądź pierwszym lub ostatnim nazwiskiem na liście autorów.
Wykaz wszystkich wyróżnionych naukowców dostępny jest na stronie data.mendeley.com , w pliku Table S6 - career - 2019.
Więcej informacji na stronie www PAN» .