Wydział w mediach

Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej stale podejmuje działania na rzecz popularyzacji nauki wśród młodzieży m.in. poprzez aktywną współpracę z mediami. 

     

    

       

Tym razem w audycji "O wszystkim z kulturą" rozmawiano o etycznej stronie rozwoju sztucznej inteligencji. A programie wziął udział prof. Jarosław Arabas z Instytutu Informatyki WEiTI

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego materiału na temat projektu BioSoC! Tym razem został przygotowany przez portal Wyborcza.pl

29 listopada 2016 r. w Klubie Trójki (Polskie Radio) wystąpił prof. PW dr hab. inż Jarosław Arabas. Zapraszamy do wysłuchania audycji!

Gościem programu TVP3 "Porozmawiajmy o..." był prof. Witold Pleskacz, który wraz ze swoim zespołem z Instytutu Mikroelektroniki i Optoelektroniki WEiTI opracował układ scalony BioSoC

Zachęcamy do wysłuchania audycji OFF Czarek w radiu TOK FM, w której wziął udział dr hab. inż. Mateusz Malanowski – wykładowca WEiTI i wielokrotny laureat plebiscytu "Złota Kreda" 

Wysłuchaj audycji radiowej skierowanej do młodzieży z komentarzem Prof. Ryszarda Jachowicza na temat roli krzemu w układach elektronicznych.

Wysłuchaj audycji z komentarzem dr. inż. Zbigniewa Wawrzyniaka z Instytutu Systemów Elektronicznych na temat pomysłu komputera, w którym nośnikiem informacji są krople wody.  

Redakcja Czwórki Polskiego Radia w audycji „Mamy to” podjęła, poruszony ostatnio także przez społeczność WEiTI na naszym Facebookowym profilu, temat drewnianych chipów.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania z sobotniej debaty nt. szkodliwości hałasu z udziałem prof. nzw. dr. hab. inż. Antoniego Grzanki z Instytutu Systemów Elektronicznych WEiTI PW.

Odcinek z udziałem prof. Bogorodzkiego wyjaśnia zasadę działania rezonansu magnetycznego.

Posłuchaj o demonstratorze autonomicznego robota sprzątającego bez udziału operatora z automatyczną ekologiczną stacją serwisową.

Naukowcy pod kierownictwem prof. Piotra Bogorodzkiego z Instytutu Radioelektroniki pracują nad stworzeniem bazy zawierającej dane obrazowe, genetyczne, kliniczne oraz behawioralne.