WEITI » Aktualności »
Wydział w mediach
Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej stale podejmuje działania na rzecz popularyzacji nauki wśród młodzieży m.in. poprzez aktywną współpracę z mediami.
Ujawnienie silnej interakcji między hadronami w LHC - publikacja w "Nature"
Zespół naukowców pracujących przy eksperymencie ALICE w Wielkim Zderzaczu Hadronów w CERN opublikował w prestiżowym czasopiśmie naukowym Nature wnioski z wyników swoich badań. Wśród osób zaangażowanych w ten projekt są również naukowcy związani z CB Fizyka wysokich energii i technika eksperymentu.
Przyszłość rynku technologicznego zależeć będzie od sztucznej inteligencji. Jej rozwój powinien być jednak ściśle kontrolowany
Zagadnienie sztucznej inteligencji w różnych aspektach przybliżył czytelnikom Newserii prof. Jordi Mongay Batalla z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW .
Artykuł w czasopiśmie Nature Photonics – Europejski Laser Rentgenowski osiągnął pełną wydajność generacji promieniowania
Zespół konstruktorów i użytkowników międzynarodowej infrastruktury badawczej o nazwie Europejski Laser Rentgenowski (ang. European X-ray Free-Electron Laser ), w skrócie European XFEL , opublikował w prestiżowym czasopiśmie naukowym Nature Photonics raport na temat pierwszych wyników działania tego urządzenia. Wśród autorów jest grupa Polaków, w tym zespół z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW kierowany przez dr hab. inż. Krzysztofa Czubę - obok niego współautorem jest mgr inż. Dominik Sikora.
Artykuł w czasopiśmie Nature - ważny krok w badaniach różnicy między materią i antymaterią we wszechświecie
Międzynarodowy eksperyment fizyki neutrin T2K ( Tokai to Kamiokande ) opublikował w prestiżowym czasopiśmie naukowym Nature wnioski z wyników swoich badań. Wśród autorów jest duża grupa Polaków, w tym członkowie zespołu z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW , kierowanego przez prof. Krzysztofa Zarembę. Obok niego współautorami są: dr Robert Kurjata, dr Andrzej Rychter, mgr Marcin Ziembicki.
KNR zakończyło rok 2019 z kolejnymi nagrodami!
Robot humanoidalny Melson zdobył trzy nagrody podczas Międzynarodowych Zawodów Robotów Sumo Challenge , które 7 grudnia 2019 r. odbyły się w Łodzi.
Unikatowe badania prowadzone są od 2016 r. przez zespół specjalistów: dr. inż. Marka Sutkowskiego i dr inż. Sławomira Paśko z Politechniki Warszawskiej, dr Beaty Żuk z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz dr inż. Tomasza Grudniewskiego z Państwowej Szkoły wyższej w Białej Podlaskiej
Tym razem w audycji "O wszystkim z kulturą" rozmawiano o etycznej stronie rozwoju sztucznej inteligencji. A programie wziął udział prof. Jarosław Arabas z Instytutu Informatyki WEiTI
Zapraszamy do obejrzenia kolejnego materiału na temat projektu BioSoC! Tym razem został przygotowany przez portal Wyborcza.pl
29 listopada 2016 r. w Klubie Trójki (Polskie Radio) wystąpił prof. PW dr hab. inż Jarosław Arabas. Zapraszamy do wysłuchania audycji!
Gościem programu TVP3 "Porozmawiajmy o..." był prof. Witold Pleskacz, który wraz ze swoim zespołem z Instytutu Mikroelektroniki i Optoelektroniki WEiTI opracował układ scalony BioSoC
Zachęcamy do wysłuchania audycji OFF Czarek w radiu TOK FM, w której wziął udział dr hab. inż. Mateusz Malanowski – wykładowca WEiTI i wielokrotny laureat plebiscytu "Złota Kreda"
Wysłuchaj audycji radiowej skierowanej do młodzieży z komentarzem Prof. Ryszarda Jachowicza na temat roli krzemu w układach elektronicznych.
Wysłuchaj audycji z komentarzem dr. inż. Zbigniewa Wawrzyniaka z Instytutu Systemów Elektronicznych na temat pomysłu komputera, w którym nośnikiem informacji są krople wody.
Redakcja Czwórki Polskiego Radia w audycji „Mamy to” podjęła, poruszony ostatnio także przez społeczność WEiTI na naszym Facebookowym profilu, temat drewnianych chipów.
Zapraszamy do wysłuchania nagrania z sobotniej debaty nt. szkodliwości hałasu z udziałem prof. nzw. dr. hab. inż. Antoniego Grzanki z Instytutu Systemów Elektronicznych WEiTI PW.
Odcinek z udziałem prof. Bogorodzkiego wyjaśnia zasadę działania rezonansu magnetycznego.
Posłuchaj o demonstratorze autonomicznego robota sprzątającego bez udziału operatora z automatyczną ekologiczną stacją serwisową.
Naukowcy pod kierownictwem prof. Piotra Bogorodzkiego z Instytutu Radioelektroniki pracują nad stworzeniem bazy zawierającej dane obrazowe, genetyczne, kliniczne oraz behawioralne.