KNR zakończyło rok 2019 z kolejnymi nagrodami!

Podczas Międzynarodowych Zawodów Robotów  Sumo Challenge  w Łodzi, które miały miejsce  7 grudnia 2019 r. , humanoidalny robot  Koła Naukowego Robotyków  działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa PW, zdobył  trzy nagrody.

Robot  Melson   nie miał sobie równych w kategorii Humanoid Sprint - żaden przeciwnik nie wytrzymał jego tempa.
W kategorii  Freestyle,  gdzie oceniana jest m.in. pomysłowość i innowacyjność, humanoid studentów PW zajął drugie miejsce , a w kategorii Humanoid Sumo , w której roboty próbują znokautować przeciwnika -  trzecie

Zespół Melsona:
Maksymilian Szumowski (twórca), Kacper Mikołajczyk (koordynator), Bartosz Bok, Dominik Górczynski, Kornelia Łukojć, Jerzy Piwkowski, Przemysław Płoński, Patryk Saffer, Jakub Soboń, Larysa Zaremba, Paweł Żakieta (WEiTI), Karol Niemczycki.

O wcześniejszych sukcesach projektu Melson można przeczytać   tutaj» , a próbkę możliwości robota można zobaczyć w nagraniu programu  Pytanie na Śniadanie»