Trwa rekrutacja na zagraniczne praktyki zawodowe w ramach Erasmus+ !

Z przyjemnością  informujemy, że rozpoczęliśmy proces  rekrutacji studentów na zagraniczne praktyki zawodowe realizowane w ramach  Programu Erasmus+ w roku akademickim 2017/2018. Praktykę można realizować w okresie od 1 lipca 2017 do 30 września 2018.

O praktyki mogą się ubiegać studenci, którzy pomyślnie zakończyli pierwszy rok studiów.

Na praktyki mogą wyjeżdżać również absolwenci - warunkiem koniecznym jest udział w rekrutacji na ostatnim roku studiów.

Studentowi przysługuje tzw. „kapitał mobilności” wynoszący 12 miesięcy (na studia i praktykę łącznie) na każdym cyklu studiów. W stosunku do absolwentów obowiązuje kapitał mobilności z ostatniego ukończonego cyklu studiów.

Praktyki studenckie w ramach Programu Erasmus+ mogą trwać od 2 do 12 miesięcy . Dofinansowanie przyznawane jest na okres max 3 miesięcy.

Miejsce praktyki student może znaleźć samodzielnie lub może skorzystać z bazy pracodawców, do której dostęp otrzyma z Uczelnianej Agencji Programów Edukacyjnych CWM po zakończeniu rekrutacji.

Zgłoszenia  przyjmujemy  w pok. nr 158 do dnia 20 kwietnia 2017 r. do godz.15:00. Na tym etapie należy złożyć:

- CV (w języku angielskim)- mile widziane CV Europass -
- list motywacyjny (w języku angielskim),
- potwierdzenie znajomości języka na poziome min B2.

Lista osób zaakceptowanych przez Wydział  zostanie przekazana do CWM PW.

Osoby te w terminie  od 4 maja 2017 do 30 czerwca 2017 powinny dodatkowo  złożyć w Uczelnianej Agencji Programów Edukacyjnych Centrum Współpracy Międzynarodowej PW, Gmach Biurowy, ul. Noakowskiego 18/20, kl. B, VI p. (w godz. 11.30-15.30) kolejne dokumenty ( do pobrania ze strony: https://www.cwm.pw.edu.pl/Programy-edukacyjne/Erasmus/Wyjazdy-studentow-i-absolwentow-na-praktyki-staze/Formalnosci-przed-wyjazdem

Tak jak w poprzednich latach o przyznaniu dofinansowania decyduje kolejność dostarczenia do CWM – UAPE,  podpisanego przez 3 strony Learning Agreement for Traineeships
Bliższych informacji udziela p. Dominika Jasińska, Uczelniana Agencja Programów Edukacyjnych Centrum Współpracy Międzynarodowej PW, Gmach Biurowy, ul. Noakowskiego 18/20, kl. B, VI p. (w godz. 11.30-15.30), tel.: +48 22 234 7404.

Szczegółowe zasady funkcjonowania praktyk Erasmus+ na PW można zaleźć na stronie: