Aktualności

47 szkół w III edycji Projektu Edukacyjnego STEM PW

W 47 szkołach z całej Polski trwa właśnie pierwszy etap III edycji Projektu Edukacyjnego STEM PW. Uczniowie szkół średnich rozwiązują specjalnie przygotowane przez akademików testy. Kto zdobędzie więcej punktów – otrzyma zaproszenie do międzyszkolnych zmagań, które zostaną rozegrane już w styczniu w Warszawie. Jest o co walczyć – indeksy na wybrane kierunki Politechniki Warszawskiej czekają.

Projekt Edukacyjny STEM PW składa się z trzech etapów:

  •  pierwszy (trwa) - odbywa się w grudniu w szkołach i polega na rozwiązywaniu zadań testowych,
  •  drugi - będzie miał miejsce w styczniu na naszym Wydziale i w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie,
  •  trzeci – czyli zadanie praktyczne wymagające zaprogramowania systemu mikroprocesorowego, odbędzie się w marcowy weekend w specjalistycznych laboratoriach Politechniki Warszawskiej.

Zmaganiom uczniów towarzyszy przygotowany przez akademików program skierowany bezpośrednio dla nauczycieli. To unikatowe miejsce wymiany doświadczeń i zdobywania wiedzy jak można uatrakcyjnić prowadzenie zajęć z nauk ścisłych. W toku burzliwych dyskusji i inspirujących zajęć narodziły się m.in. koła zainteresowań czy szkolne laboratoria, które funkcjonują do dziś.

To już po raz trzeci Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie oraz XXVII Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Czackiego w Warszawie organizuje Projekt Edukacyjny STEM PW, w ramach którego rozgrywany jest ogólnopolski konkurs dla uczniów zainteresowanych naukami Science, Technology, Engineering, Mathematics. W poprzednich edycjach udział wzięło 2078 uczniów z blisko 100 szkół z całej Polski.

Partnerami tegorocznej edycji Projektu Edukacyjnego STEM PW są: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Stowarzyszenie Elektryków Polskich, Perspektywy, Radio Naukowe, firma Pro Science oraz Wiktor Niedzicki. Naszą inicjatywę partnerem honorowym objęło Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Więcej informacji o konkursie: https://stem.pw.edu.pl/