Badania i nauka

Repozytorium Otwartych Publikacji Naukowych OPEN

Dostep do publikacji open-access

Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego uruchomiło nową wersję ogólnopolskiego repozytorium publikacji naukowych funkcjonującego dotychczas pod nazwą „Repozytorium Centrum Otwartej Nauki (CeON)”. Odnowiony serwis, działający w ramach Platformy Otwartej Nauki (https://pon.edu.pl/), zmienił nazwę na:

„Repozytorium Otwartych Publikacji Naukowych OPEN” (https://open.icm.edu.pl/home).

Badacze i badaczki ze wszystkich dziedzin nauki i dyscyplin naukowych mogą bezpłatnie i samodzielnie udostępniać w repozytorium swoje artykuły, książki, materiały konferencyjne, rozdziały z prac zbiorowych, raporty, rozprawy doktorskie i inne teksty naukowe.

Repozytorium ma nową, przyjazną i przystępną szatę graficzną. Działa na zaktualizowanym oprogramowaniu i zostało wzbogacone o nowe funkcje przeglądania, wyszukiwania i identyfikacji udostępnionych publikacji i ich autorów, a także zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych. Gromadzi publikacje deponowane zarówno przez indywidualnych autorów, jak i przedstawicieli instytucji naukowych, które posiadają w naszym serwisie własne zbiory.

Repozytorium Otwartych Publikacji Naukowych OPEN jest dostępne zarówno pod nowym, jak i pod dotychczasowym adresem. Jego regulamin i zasady wykorzystywania nie uległy zmianie.

Zapraszamy do udostępniania publikacji w Repozytorium OPEN i korzystania z jego zasobów. Korzystanie z serwisu jest bezpłatne, a dostęp do materiałów otwarty dla wszystkich zainteresowanych.