Nominacje i nagrody

Nagroda Warszawskiego Oddziału SEP

Medal dla Jerzego Słomczyńskiego (trzeci od prawej)

Zgodnie z uchwałą Zarządu Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich (SEP), Pan Jerzy Słomczyński został nagrodzony medalem im. prof. Pawła Jana Nowackiego.

Anton Yahorau, Nozimbek Abdugofurov, Xiaohan Wan zwyciężyli w Huuuge Game Jam 2022

Zwycięska drużyna JUICY team

Nasi studenci zwyciężyli w Huuuge Game Jam 2022! Projekt SLAAAYm, autorstwa Anton Yahorau, Nozimbek Abdugofurov, Xiaohan Wan, był najlepszy!

Dyplom NATO SET Panel EWxcellence Award

Prof. Krzysztof Kulpa został wyróżniony prestiżową nagrodą NATO, SET Panel Excellence Award, za kierowanie serią wykładów NATO dotyczących technologii radarów pasywnych jako Lecture Series Director. Wykłady prowadzone były w latach 2017-2019 przez międzynarodowa grupę specjalistów.

Publikacja „Experimental Seaborne Passive Radar” wyróżniona jako Editor’s Choice Article.

Wyróżnienie Editor’s Choice Article

Publikacja „Experimental Seaborne Passive Radar” opisująca wykonane badania podczas ćwiczeń APART-GAS zorganizowanych na morzu Bałtyckim w ramach NATO została wyróżniona jako Editor’s Choice Article.

Nagroda dla inż. Dawida Zakrzewskiego

Dyplom dla inż. Dawida Zakrzewskiego

Praca dyplomowa "Wytwarzanie i badanie właściwości spektralnych i czujnikowych siatek Bragga w światłowodach specjalnych" inż. Dawida Zakrzewskiego zwyciężyła w ogólnopolskim Konkursie Superstar 4 Science 2021 pod patronatem IEEE i GovTech Polska w kategorii najbardziej naukowa praca.

Nowym przewodniczący Polskiego Komitetu Optoelektroniki SEP

Prof. Ryszard Piramidowicz został nowym przewodniczącym Polskiego Komitetu Optoelektroniki Stowarzyszenie Elektryków Polskich (PKOpto).

Karol Abratkiewicz otrzymał nagrodę wydawnictwa MDPI Sensors 2022 TRAVEL AWARD FOR POSTDOCS AND PHD STUDENTS

Karol Abratkiewicz, doktorant naszego Instytutu Systemów Elektronicznych otrzymał nagrodę wydawnictwa MDPI Sensors 2022 TRAVEL AWARD FOR POSTDOCS AND PHD STUDENTS w kategorii Remote Sensors and Radar Sensors.

Laureaci konkursu Agencji Wywiadu

Laureaci Time to Hack 2

Krzysztof Haładyn i Michał Szaknis zajęli drugie miejsce w rywalizacji dotyczącej cyberbezpieczeństwa.

Nagroda NATO Science and Technology Organisation

Naukowcy z naszego Wydziału zostali docenieni za istotny wkład w działania grupy roboczej SCI-281 Solutions Advancing Next Generation Radar Electronic Attack

Prof. Michał Malinowski - nowym Członkiem Korespondentem PAN

Prof. Michał Malinowski, Dziekan naszego Wydziału, został wybrany na Członka Korespondenta Polskiej Akademii Nauk Wydziału IV Nauk Technicznych.

Laureaci "Złotej Kredy"

"Złota Kreda" to naprawdę prestiżowe wyróżnienie. W ten unikatowy sposób studenci nagradzają najlepszych nauczycieli akademickich. W gronie 68 laureatów z całej Politechniki Warszawskiej znalazło się pięciu naszych Przedstawicieli. Poznajcie ich!

Nagroda dla XY-Sensing

XY-Sensing Ltd., spółka spin-off naszego Wydziału otrzymała nagrodę główną w konkursie "Startuj z Mazowsza".

Prof. Krzysztof Szczypiorski Liderem Polskiej Teleinformatyki

Kapituła Złotego Cyborga działająca pod przewodnictwem prof. Józefa Woźniaka Przewodniczącego Sekcji Telekomunikacji KEiT PAN, uhonorowała Prof. Krzysztofa Szczypiorskiego tytułem Lidera Polskiej Teleinformatyki „za wyróżniający się wkład w rozwój sieciowych zabezpieczeń teleinformatycznych, w szczególności pionierskie prace związane ze steganografią sieciową” oraz statuetką Złotego Cyborga.

Demonstrator radaru szumowego krótkiego zasięgu SZURAD z nagrodą w konkursie „Innowacje dla Bezpieczeństwa i Obronności”

Zdjęcie radaru zamontowanego na przyczepie

Projekt naukowców z Instytut Systemów Elektronicznych Wydziału EiTI PW zajął II miejsce w tegorocznej edycji Konkursu.

Naukowcy WEiTI laureatami konkursu "Eureka! DGP – odkrywamy polskie wynalazki"

Na zdjęciu dr inż. Krzysztof Gołofit i dr hab. Piotr Z. Wieczorek, prof. uczelni

Innowacyjne rozwiązanie opracowane przez dr. hab. inż. Piotra Z. Wieczorka, prof. PW i dr. inż. Krzysztofa Gołofita generator fizycznie niekopiowalnych kluczy kryptograficznych - zajęło trzecie miejsce.

Stypendia Ministra Edukacji i Nauki dla wybitnych młodych naukowców

Wręczenie Stypendiów Ministra Edukacji i Nauki

Jednym z laureatów jest dr hab. inż. Tomasz TrzcińskiWydziału Elektroniki
i Technik Informacyjnych.

Rozstrzygnięcie Konkursu prac dyplomowych inżynierskich pod patronatem Polskiej Sekcji IEEE 2021!

Konkurs prac dyplomowych pod patronatem IEEE 2021!

W 4. edycji IEEE THESIS CONTEST nagrodzono 10 prac dyplomowych obronionych w semestrze letnim 2020 oraz zimowym 2021.

Prestiżowe nagrody dla naukowców z Instytutu Systemów Elektronicznych WEiTI

SET Panel Excellence Award 2020

Prof. dr hab. inż. Krzysztof Kulpa i dr hab. inż. Piotr Samczyński, prof. uczelni – laureatami SET Panel Excellence Award 2020.

Naukowcy WEiTI wśród laureatów konkursów Narodowego Centrum Nauki

Zdjęcie mikroskopu

Dofinansowanie otrzymały projekty prowadzone w ramach konkursów OPUS 20, PRELUDIUM BIS 2.

Prof. Andrzej Jakubiak Złotym Inżynierem 155-lecia „Przeglądu Technicznego”

Profesor Andrzej Jakubiak

Laureat 27. edycji plebiscytu Złoty Inżynier jest wykładowcą związanym z Wydziałem Elektroniki i Technik Informacyjnych PW, prezesem Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół PW, a także działaczem Stowarzyszenia Elektryków Polskich (SEP).