Nominacje i nagrody

Demonstrator radaru szumowego krótkiego zasięgu SZURAD z nagrodą w konkursie „Innowacje dla Bezpieczeństwa i Obronności”

Zdjęcie radaru zamontowanego na przyczepie

• Projekt naukowców z  Instytut Systemów Elektronicznych Wydziału EiTI  PW  zajął II miejsce w tegorocznej edycji Konkursu.

Naukowcy WEiTI laureatami konkursu "Eureka! DGP – odkrywamy polskie wynalazki"

Na zdjęciu dr inż. Krzysztof Gołofit i dr hab. Piotr Z. Wieczorek, prof. uczelni

Innowacyjne rozwiązanie opracowane przez dr. hab. inż. Piotra Z. Wieczorka, prof. PW  i dr. inż. Krzysztofa Gołofita  generator fizycznie niekopiowalnych kluczy kryptograficznych - zajęło trzecie miejsce.

Stypendia Ministra Edukacji i Nauki dla wybitnych młodych naukowców

Wręczenie Stypendiów Ministra Edukacji i Nauki

Jednym z laureatów jest dr hab. inż. Tomasz Trzciński Wydziału Elektroniki
i Technik Informacyjnych.

Rozstrzygnięcie Konkursu prac dyplomowych inżynierskich pod patronatem Polskiej Sekcji IEEE 2021!

Konkurs prac dyplomowych pod patronatem IEEE 2021!

W 4. edycji  IEEE THESIS CONTEST nagrodzono 10 prac dyplomowych  obronionych w semestrze letnim 2020 oraz zimowym 2021.

Prestiżowe nagrody dla naukowców z Instytutu Systemów Elektronicznych WEiTI

SET Panel Excellence Award 2020

Prof. dr hab. inż. Krzysztof Kulpa i dr hab. inż. Piotr Samczyński,  prof. uczelni  – laureatami  SET Panel Excellence Award 2020.

Naukowcy WEiTI wśród laureatów konkursów Narodowego Centrum Nauki

Zdjęcie mikroskopu

Dofinansowanie otrzymały projekty prowadzone w ramach konkursów  OPUS 20, PRELUDIUM BIS 2.

Prof. Andrzej Jakubiak Złotym Inżynierem 155-lecia „Przeglądu Technicznego”

Profesor Andrzej Jakubiak

Laureat 27. edycji plebiscytu Złoty Inżynier jest wykładowcą związanym z Wydziałem Elektroniki i Technik Informacyjnych PW,  prezesem Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół PW, a także działaczem Stowarzyszenia Elektryków Polskich (SEP).

Nagroda im. Prof. Zdzisława Pawlaka za wybitną monografię z zakresu informatyki

Komitet Informatyki PAN

Jednym z laureatów edycji 2020, jest  dr hab. inż. Wiktor B. Daszczuk  (II WEiTI PW) z publikacją:  Integrated Model of Distributed Systems, Springer, 2020.

II miejsce w konkursie "Innowacje dla Bezpieczeństwa i Obronności 2021"

Projekt SZURAD kierowany przez dr. inż. Łukasza Maślikowskiego zdobył ex aequo II miejsce w tegorocznym konkursie "Innowacje dla Bezpieczeństwa i Obronności 2021" organizowanym przez portal-mundurowy.pl

Nagroda NATO, SET Panel Early Career Award dla prof. Piotra Samczyńskiego

Diploma NATO - SET Panel Early Career Award - Piotr Samczyński

Tę prestiżową nagrodę przyznaje  NATO Science and Technology Organisation.

Laureaci Nagród Ministra Edukacji i Nauki 2021

Uroczyste spotkanie z laureatami Nagród Ministra Edukacji i Nauki - 19.02.2021 r.

Nagrodę za opracowanie i uruchomienie na  Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych PW  innowacyjnego programu studiów pierwszego stopnia o profilu ogólnoakademickim na kierunku  Cyberbezpieczeństwo  otrzymał 16 osobowy zespół.

Dwóch doktorów z WEiTI laureatami Konkursu MON na najlepszą rozprawę doktorską

Konkurs MON

Panowie Dawid Kuchta i   Artur Gromek,  nagrodzeni w konkursie na najlepszą rozprawę doktorską z zakresu technologii, technik i inżynierii kosmicznej i satelitarnej posiadającej potencjał zastosowania w obszarze obronności lub bezpieczeństwa państwa.

Nagroda dla studenta PW w konkursie Polskiej Agencji Kosmicznej

Zdjęcie Kamila Dąbrowskiego z nagrodzoną pracą

Kamil Dąbrowski, student automatyki i robotyki na  Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych PW , zdobył trzecie miejsce dzięki pracy inżynierskiej poświęconej analizie systemu ogrzewania zbiornika dla silnika typu  cold gas  w satelicie PW-Sat3.

Rozstrzygnięto II edycję Konkursu o nagrodę im. Mariana Rejewskiego

Portret Mariana Rejewskiego i tekst: Nagroda imienia Mariana Rejewskiego

Wśród nagrodzonych osób znaleźli się:  inż. Grzegorz Nowacki mgr inż. Przemysław Szary,  obecnie doktorant w  Instytucie Informatyki WEiTI PW.

Profesor Andrzej Kraśniewski laureatem Medalu PW

Zdjęcie przedstawia medal z łacińska sentencją: ALMA MATER BENE MERENTIBVS i nazwiskiem Prof. Andrzeja Kraśniewskiego

Podczas uroczystego posiedzenia Senatu, w dniu 16 listopada br., przedstawieni zostali laureaci Medalu PW .

Laureaci Złotej Kredy 2020!

16 listopada, w dniu Święta Politechniki Warszawskiej została przedstawiona lista tegorocznych laureatów Złotej Kredy.

Studenci WEiTI laureatami Ogólnopolskiego Konkursu SIT na najlepszą pracę dyplomową w zakresie telekomunikacji!

Zdjęcia laureatów konkursu - Julii Kłos i Aleksandra Droszcza

Dwoje spośród trojga laureatów, to studenci  Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW –  Julia Kłos (I nagroda)  i  Aleksander Droszcz (wyróżnienie).

Studentki WEiTI wśród 25 laureatek programu "Nowe technologie dla dziewczyn"

Zdjęcie grupowe uczestników programu "Nowe technologie dla dziewczyn"

W ramach szóstej edycji programu  Nowe technologie dla dziewczyn , prowadzonego przez  Fundację Edukacyjną Perspektywy  i firmę  Intel  przyznano stypendia 2 studentkom   Wydziału  Elektroniki i Technik Informacyjnych PW.

Nagrody Fundacji Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych w konkursie na najlepszą pracę doktorską

Zdjęcie laureatów - KKRRiT 2020, Łódź

Uroczystość wręczenia nagród miała miejsce w dniach 17-18 września w Łodzi, podczas  Krajowej Konferencji Radiokomunikacji, Radiofonii i Telewizji .

Michał Hałoń - doktorant z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych - z nagrodą w konkursie Make IT ROS!