Studentki WEiTI wśród 25 laureatek programu "Nowe technologie dla dziewczyn"

Zdjęcie grupowe uczestników programu "Nowe technologie dla dziewczyn"

W ramach szóstej edycji programu Nowe technologie dla dziewczyn, prowadzonego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy i firmę Intel
przyznano stypendia trzem studentkom Politechniki Warszawskiej,
dwie z nich studiują na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych,
jedna na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych.

W gronie 25 laureatek tegorocznej edycji znalazły się:

• Małgorzata Górecka (kierunek studiów: informatyka, WEiTI)
  • Aleksandra Kukawka (kierunek studiów: informatyka, WEiTI)
  • Małgorzata Wachulec (kierunek studiów: inżynieria i analiza danych, MiNI).

Inicjatywa ma na celu zachęcenie dziewczyn do zainteresowania nowymi technologiami
i wykształceniem, które wiąże się z ich tworzeniem. Roczny program wspiera utalentowane maturzystki i studentki w nauce oraz w planowaniu i budowaniu kariery zawodowej w branży technologicznej.

Stypendystki INTEL-PERSPEKTYWY otrzymują różnorodne wsparcie merytoryczne i finansowe. Znajdują się pod opieką Mentora lub Mentorki - doświadczonych pracowników firmy Intel.
Otrzymują stypendium w wysokości 12 tys. zł (brutto), na pokrycie części wydatków, jakie laureatki ponoszą w związku ze studiami. Niektóre z nich zostaną zaproszone również do wzięcia udziału
w programie stażowym – w Intel Technology Poland sp. z o.o. w Gdańsku - największym centrum R&D Intel w Europie.

Więcej o programie i jego laureatkach»

(Źródło: www.pw.edu.pl; www.stypendiadladziewczyn.pl)