Aktualności

Pentesty - jak to działa?

Dlaczego pentestowanie aplikacji/infrastruktury jest potrzebne i ważne? Jak robić to tak, aby znaleźć jak najwięcej „dziur”? Dlaczego wielu ataków można byłby uniknąć, gdyby aplikacja przeszła przez cykl pentestów przed uruchomieniem na produkcji? Jakie problemy próbujemy rozwiązać tworząc nowe? Na te i inne pytanie postaramy się znaleźć odpowiedź w trakcie prezentacji.

Spotykamy się już w środę, 01.12.2021, w godz. 18:15–20:00 (przez platformę Teams: https://tinyurl.com/knbi-pentest).

Prelegentem będzie Krystian Powójski, na co dzień pentester w zespole Product Security w Equinix, gdzie zajmuje się testami penetracyjnymi aplikacji webowych / API. Absolwent naszego Wydziału, na którym przygotował i obronił prace z zakresu bezpieczeństwa zbliżeniowych kart płatniczych oraz stenografii sieciowej. Wcześniej zdobywał doświadczenie w pracy jako bezpiecznik w amerykańskim banku inwestycyjnym oraz w globalnej firmie konsultingowej. 

Prezentacja przeznaczona jest dla studentów zainteresowanych pracą Red Teamu i chcących dowiedzieć się więcej o testach bezpieczeństwa. Wydarzenie organizuje Koło Naukowe Bezpieczeństwa Informacyjnego.

Zapraszamy do udziału!