Aktualności

Zapraszamy do udziału w SUGAR Expo 2021/2022

Zaproszenie do udziału w SUGAR Expo 2021/2022

Warsaw Design Factory 4 czerwca (sobota) zaprasza do udziału w SUGAR Expo 2021/2022. Wystawa gromadzi innowacyjne projekty studenckie z uczelni z całego świata. Wydarzenie jest corocznym zwieńczeniem kilkumiesięcznej pracy międzynarodowych zespołów studenckich w ramach sieci akademickiej SUGAR. Targi mają charakter otwarty i będą transmitowane on-line. Zapraszamy do sprawdzenia jakie wyzwania rozwiązywali studenci w tym roku. Udział wymaga rejestracji przez evenbrite (https://www.eventbrite.com/e/sugar-expo-2022-registration-298036303607). Prosimy wybrać opcję Online stream watcher. 

W tym roku trójka studentów PW, Julia Kirylczuk (Wydział Chemiczny), Małgorzata Kurcjusz (Wydział Architektury), Jan Prugarewicz (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych) współtworzyła zespół wraz ze studentami z San Francisco State University i firmą Ripple, który pracował nad wyzwaniem dotyczącym demokratyzacji sztuki z wykorzystaniem technologii block-chain i NFT (non-fungible token).

W luty br. gościliśmy u nas prof. Jin Leigh wraz ze studentami z San Francisco State University. Zaś w tym tygodniu zespół pod opieką dr inż. hab. Mariusz Kalety przebywa w San Francisco State University, gdzie pracuje nad końcową koncepcją, która została już zaprezentowana firmie Apple, a 4 czerwca będzie publicznie przedstawiana w ramach targów SUGAR Expo.

Projekt SUGAR wywodzi się pierwotnie ze słynnego kursu ME310 realizowanego na Uniwersytecie Stanforda. Bazując na oryginalnej metodyce studenci z różnych uczelni z całego świata, różnych kierunków i z różnym doświadczeniem, stawiani są wobec wyzwania sformułowanego przez partnera biznesowego. Zespół przechodzi proces kreowania nowego produktu lub usługi pod opieką kadry akademickiej. Od pięciu lat dr hab. inż. Mariusz Kaleta (WEiTI) koordynuje współpracę Politechniki z siecią SUGAR i wraz z mgr Katarzyną Bargieł (GiK) prowadzą i mentorują zespołom reprezentującym Politechnikę.