Aktualności

Finałowy etap projektu edukacyjnego STEM PW

Zaproszenie na finałowy etap projektu edukacyjnego STEM PW

Już 23.04.2022 odbędzie się III etap projektu edukacyjnego STEM PW. Zwycięzców poznamy wkrótce. Nagrody, w postaci indeksów na Politechnikę Warszawską, zostaną wręczone podczas uroczystej gali, 28 kwietnia br.

W trzeciej, tegorocznej edycji projektu edukacyjnego STEM PW wzięło udział 501 uczniów z 47 szkół z całej Polski. Kolejne etapy rywalizacji (szkolny, ogólnopolski i specjalistyczny) doprowadziły do wyłonienia ścisłej czołówki - 29 najlepszych uczniów, którzy zdobyli największą liczbę punktów. Zmaganiom uczniów towarzyszył przygotowany przez akademików program skierowany bezpośrednio dla nauczycieli. To unikatowe miejsce wymiany doświadczeń i zdobywania wiedzy jak można uatrakcyjnić prowadzenie zajęć z nauk ścisłych. W toku burzliwych dyskusji i inspirujących zajęć narodziły się m.in. koła zainteresowań czy szkolne laboratoria, które funkcjonują do dziś.

To już po raz trzeci Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie oraz XXVII Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Czackiego w Warszawie organizuje Projekt Edukacyjny STEM PW, w ramach którego rozgrywany jest ogólnopolski konkurs dla uczniów zainteresowanych naukami Science, Technology, Engineering, Mathematics. W poprzednich edycjach udział wzięło 2078 uczniów z blisko 100 szkół z całej Polski.

Partnerami tegorocznej edycji Projektu Edukacyjnego STEM PW są: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Stowarzyszenie Elektryków Polskich, Perspektywy, Radio Naukowe, firma Pro Science oraz Wiktor Niedzicki. Naszą inicjatywę partnerem honorowym objęło Ministerstwo Edukacji i Nauki. Więcej informacji o konkursie: https://stem.pw.edu.pl/