Nasze studentki wśród laureatek konkursu "Nowe technologie dla dziewczyn"

Zdjęcie Karoliny Romanowskiej i Aleksandry Michalskiej

Aleksandra Michalska i Karolina Romanowska, studentki naszego Wydziału, są laureatkami konkursu „Nowe technologie dla dziewczyn” zorganizowanego po raz ósmy przez Intel i Fundację Perspektywy.

Nasze studentki znalazły się w elitarnym gronie 25 dziewczyn, które otrzymają specjalne stypendia naukowe. W drodze do sukcesu rywalizowały aż z blisko 800 paniami z całej Polski. Aleksandra Michalska studiuje na kierunku Cyberbezpieczeństwo a Karolina Romanowska na Informatyce. Gratulujemy sukcesu!

„Nowe technologie dla dziewczyn” – to pierwszy w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą technologiczną. Wsparcie finansowe w kwocie 12 tys. zł otrzymało 25 zdolnych, młodych kobiet z całej Polski. Stypendystki zostaną też zaproszone do wzięcia udziału w stażu w Intel Technology Poland w Gdańsku, największym centrum R&D Intela w Europie.

“Nowe technologie dla dziewczyn” to pierwszy w Polsce program stypendialny przeznaczony wyłącznie dla kobiet łączących swoją przyszłość z obszarem ICT (Information and Communication Technology). Inicjatywa wystartowała w 2015 roku.
Więcej informacji: https://www.stypendiadladziewczyn.pl/pl/