Wydział w mediach

Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej stale podejmuje działania na rzecz popularyzacji nauki wśród młodzieży m.in. poprzez aktywną współpracę z mediami.  

     

    

       

Ujawnienie silnej interakcji między hadronami w LHC - publikacja w "Nature"

Widok eksperymentu ALICE w CERN

Zespół naukowców pracujących przy eksperymencie  ALICE w Wielkim Zderzaczu Hadronów w CERN  opublikował w prestiżowym czasopiśmie naukowym  Nature  wnioski z wyników swoich badań. Wśród osób zaangażowanych w ten projekt są również naukowcy związani z  CB Fizyka wysokich energii i technika eksperymentu.

Przyszłość rynku technologicznego zależeć będzie od sztucznej inteligencji. Jej rozwój powinien być jednak ściśle kontrolowany

Postać dr. hab. inż. Jordi Mongay Batalla, prof. uczelni

Zagadnienie sztucznej inteligencji w różnych aspektach przybliżył czytelnikom Newserii prof. Jordi Mongay Batalla z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW .

Artykuł w czasopiśmie Nature Photonics – Europejski Laser Rentgenowski osiągnął pełną wydajność generacji promieniowania

Nature Photonics

Zespół konstruktorów i użytkowników międzynarodowej infrastruktury badawczej o nazwie  Europejski Laser Rentgenowski  (ang.  European X-ray Free-Electron Laser ), w skrócie  European XFEL , opublikował w prestiżowym czasopiśmie naukowym  Nature Photonics  raport na temat pierwszych wyników działania tego urządzenia. Wśród autorów jest grupa Polaków, w tym zespół z  Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW  kierowany przez dr hab. inż. Krzysztofa Czubę - obok niego współautorem jest mgr inż. Dominik Sikora.

Kolejny sukces publikacyjny Koła Naukowego FiberTeam!

Artykuł w czasopiśmie Nature - ważny krok w badaniach różnicy między materią i antymaterią we wszechświecie

Międzynarodowy eksperyment fizyki neutrin T2K ( Tokai to Kamiokande ) opublikował w prestiżowym czasopiśmie naukowym  Nature   wnioski z wyników swoich badań. Wśród autorów jest duża grupa Polaków, w tym członkowie zespołu z  Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW , kierowanego przez prof. Krzysztofa Zarembę. Obok niego współautorami są: dr Robert Kurjata, dr Andrzej Rychter, mgr Marcin Ziembicki.

KNR zakończyło rok 2019 z kolejnymi nagrodami!

Robot humanoidalny Melson zdobył trzy nagrody podczas Międzynarodowych Zawodów Robotów Sumo Challenge , które 7 grudnia 2019 r. odbyły się w Łodzi.

Unikatowe badania prowadzone są od 2016 r. przez zespół specjalistów: dr. inż. Marka Sutkowskiego i dr inż. Sławomira Paśko z Politechniki Warszawskiej, dr Beaty Żuk z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz dr inż. Tomasza Grudniewskiego z Państwowej Szkoły wyższej w Białej Podlaskiej

Tym razem w audycji "O wszystkim z kulturą" rozmawiano o etycznej stronie rozwoju sztucznej inteligencji. A programie wziął udział prof. Jarosław Arabas z Instytutu Informatyki WEiTI

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego materiału na temat projektu BioSoC! Tym razem został przygotowany przez portal Wyborcza.pl

29 listopada 2016 r. w Klubie Trójki (Polskie Radio) wystąpił prof. PW dr hab. inż Jarosław Arabas. Zapraszamy do wysłuchania audycji!

Gościem programu TVP3 "Porozmawiajmy o..." był prof. Witold Pleskacz, który wraz ze swoim zespołem z Instytutu Mikroelektroniki i Optoelektroniki WEiTI opracował układ scalony BioSoC

Zachęcamy do wysłuchania audycji OFF Czarek w radiu TOK FM, w której wziął udział dr hab. inż. Mateusz Malanowski – wykładowca WEiTI i wielokrotny laureat plebiscytu "Złota Kreda" 

Wysłuchaj audycji radiowej skierowanej do młodzieży z komentarzem Prof. Ryszarda Jachowicza na temat roli krzemu w układach elektronicznych.

Wysłuchaj audycji z komentarzem dr. inż. Zbigniewa Wawrzyniaka z Instytutu Systemów Elektronicznych na temat pomysłu komputera, w którym nośnikiem informacji są krople wody.  

Redakcja Czwórki Polskiego Radia w audycji „Mamy to” podjęła, poruszony ostatnio także przez społeczność WEiTI na naszym  Facebookowym profilu, temat drewnianych chipów.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania z sobotniej debaty nt. szkodliwości hałasu z udziałem prof. nzw. dr. hab. inż. Antoniego Grzanki z Instytutu Systemów Elektronicznych WEiTI PW.

Odcinek z udziałem prof. Bogorodzkiego wyjaśnia zasadę działania rezonansu magnetycznego.

Posłuchaj o demonstratorze autonomicznego robota sprzątającego bez udziału operatora z automatyczną ekologiczną stacją serwisową.

Naukowcy pod kierownictwem prof. Piotra Bogorodzkiego z Instytutu Radioelektroniki pracują nad stworzeniem bazy zawierającej dane obrazowe, genetyczne, kliniczne oraz behawioralne.