Aktualności

Absolwenci WEiTI PW z nagrodami w IV edycji konkursu MON na najlepszą pracę naukową poświęconą cyberbezpieczeństwu i kryptologii

  
Czterej absolwenci WEiTI PW znaleźli się wśród laureatów IV edycji konkursu Ministerstwa Obrony Narodowej o nagrodę im. Mariana Rejewskiego za najlepszą pracę naukową poświęconą cyberbezpieczeństwu i kryptologii!

Mamy przyjemność poinformować, że praca magisterska Dominika TYBURY pt: Identyfikacja rodziny złośliwego oprogramowania na podstawie wygenerowanego ruchu sieciowego, decyzją Kapituły Konkursu, zdobyła I nagrodę w pierwszej kategorii konkursu o nagrodę im. Mariana Rejewskiego za najlepszą pracę inżynierską, licencjacką, magisterską poświęconą cyberbezpieczeństwu i kryptologii.

Jednocześnie informujemy, że Tomasz GŁÓWKA otrzymał II nagrodę w tej kategorii za pracę magisterską pt: Użycie techniki Moving Target Defence do walki z aktywnym rekonesansem. 

Natomiast III miejsce ex aequo otrzymał Jan BARSZCZ za pracę magisterską pt: Zastosowania konteneryzacji w systemach typu honeypot.

II miejsce ex aequo, w kategorii drugiej na najlepszą rozprawę doktorską otrzymał dr Grzegorz SIEWRUK za rozprawę pt: Orkiestracja narzędzi bezpieczeństwa w sieci operatora telekomunikacyjnego z wykorzystaniem technik uczenia maszynowego oraz metod przetwarzania języka naturalnego.

Wszystkie nagrodzone prace powstały pod opieką dr. hab. inż. Wojciecha Mazurczyka, profesora PW z Instytutu Informatyki.

Serdecznie gratulujemy laureatom i ich promotorowi!

Notatka MON na stronie www.

Szczegóły dotyczące nagrody na stronie www.