Aktualności

Laureaci konkursu Agencji Wywiadu

Laureaci Time to Hack 2

Krzysztof Haładyn i Michał Szaknis zajęli drugie miejsce w rywalizacji dotyczącej cyberbezpieczeństwa. Tym samym nasi studenci znaleźli się wśród laureatów konkursu Time To Hack 2 zorganizowanego przez Agencję Wywiadu.

Rywalizacja specjalistów ds. bezpieczeństwa w sieci dotyczyła... bankowości. Uczestnicy otrzymali dostęp do symulowanej sieci banku. Ich zadaniem było znalezienie w ciągu 24 godzin znajdujących się w tej sieci podatności i wykorzystanie ich, aby przeniknąć jak najgłębiej. Po drodze musieli więc szukać poukrywanych na serwerach specjalnych ciągów znaków zwanych flagami, które dowodziły rozwiązania poszczególnych części zadania i uzyskania dostępu do informacji – to właśnie za nie przyznawane były punkty. Tego typu ćwiczenia są bardzo istotne wśród ludzi zajmujących się cyberbezpieczeństwem, ponieważ uczą technik wykorzystywanych przez atakujących, co później pozwala lepiej zabezpieczać przed nimi sieci

Jeżeli chcesz dołączyć do specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa zapoznaj się z naszą ofertą! Nasz Wydział prowadzi unikatowe studia https://cyber.elka.pw.edu.pl/ Cieszą się one niesłabnącą popularnością - w ostatniej rekrutacji o jedno miejsce rywalizowały aż 22 osoby - to najpopularniejszy kierunek na całej Politechnice Warszawskiej.