Nasz laureat nagrody "Young Scientist Award" International Radar Symposium

International Radar Symposium to konferencja naukowa, której pierwsza edycja odbyła się w 1998 roku w Niemczech. Celem sympozjum jest stworzenie przestrzeni wymiany informacji i dyskusji dla profesjonalistów akademickich, jak i przemysłowych w dziedzinie radarów z całego świata. Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 24-26 maja w Berlinie, zgromadziła 180 specjalistów z całego świata, odbyło się ok. 100 prezentacji.
Nagroda "Young Scientist Award" jest przyznawana podczas tej konferencji dla dla młodych naukowców, w wieku poniżej 30 lat. Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że tegoroczną nagrodę dostał Radosław Maksymiuk jako główny i pierwszy autor w tym konkursie za artykuł autorstwa w poza nim jeszcze 3 osób z Zakładu Teorii Obwodów i Sygnałów Instytutu Systemów Elektronicznych. Byli to Marek Płotka, Karol Abratkiewicz i Piotr Samczyński tworzący projekt 5G Network-Based Passive Radar for Drone Detection
Podczas swojej prezentacji Radosław Maksymiuk przedstawił wyniki eksperymentów z udaną detekcją dronów z pomocą radaru pasywnego wykorzystującego jako oświetlenie nadajniki sieci komórkowej 5G.

Serdecznie gratulujemy!