Można ubiegać się o wyjazd do Edge Hill University

Good_brexit

Można ubiegać się o wyjazdy do Wielkiej Brytanii dopóki jest ona członkiem Unii Europejskiej

Oto treść komunikatu otrzymanego z narodowej agencji programu Erasmus+.

"Można prowadzić kwalifikację uczestników na wyjazdy do Wielkiej Brytanii, tak jak do innych krajów lecz z zastrzeżeniem, że dotychczasowe zasady mają zastosowanie tak długo dopóki UK jest członkiem UE. Najnowsze doniesienia mówią o 31 października 2019 r. jako dacie opuszczenia UE przez UK, jednakże sytuacja jest bardzo dynamiczna. W związku z tym, uprawnione będą jedynie te wyjazdy, które rozpoczną się przed wyjściem UK z UE (liczy się planowana data rozpoczęcia pobytu uzgodniona z uczelnią brytyjską, a nie faktyczna data wjazdu na terytorium UK). W wypadku gdy dana osoba poniesie koszty związane z planowanym wyjazdem (np. biletu, zakwaterowania, kaucji, itp.) lecz Brexit nastąpi przed rozpoczęciem pobytu, to należy się liczyć z tym, że koszty te będą nieuprawnione."

W tej chwili jedyną uczelnią brytyjską (spośród tych, z którymi mamy umowę), która przyjmuje jeszcze zgłoszenia na semestr zimowy jest Edge Hill University.

Przypominamy, ze wnioski wyjazdowe można jeszcze składać do dnia 25 kwietnia 2019, do godz. 15 w pok. 158.

Szczegółowe informacje znajdują się w poprzednim ogłoszeniu »