Duże zainteresowanie kierunkami Informatyka, Automatyka i robotyka oraz Inżynieria biomedyczna

W najnowszym rankingu opublikowanym na stronie Politechniki Warszawskiej (na podstawie zestawienia Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego) podsumowującym dane z tegorocznej rekrutacji na studia czytamy:

Dużym zainteresowaniem wśród kandydatów cieszyła się również

automatyka i robotyka na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych

  

  

   

   

  

 

oraz inżynieria biomedyczna – kierunek prowadzony na Wydziale Mechatroniki i na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych.

 

Najpopularniejszym kierunkiem, wybieranym przez osoby chcące studiować (według ogólnej liczby zgłoszeń kandydatów), ponownie okazała się jednak informatyka.

   

  

W najnowszym zestawieniu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego podsumowującym dane z tegorocznej rekrutacji na studia, Politechnika Warszawska ponownie okazała się najpopularniejszą uczelnią wśród kandydatów na studia.

Zestawienie zostało opracowane na podstawie liczby kandydatów na miejsce w czasie rekrutacji na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie. Na wolne miejsce na studia w Politechnice Warszawskiej przypadało średnio 7,8 kandydata. Na podium znalazły się również Politechnika Gdańska oraz Politechnika Poznańska. Uczelnie techniczne ponownie wyprzedziły uniwersytety.

Szczegóły tutaj.