Dołącz do Gali Ogłoszenia Laureatów Konkursu Prac Dyplomowych

Plakat zapraszający do udziału w Gali Ogłoszenia Laureatów Konkursu Prac Dyplomowych IEEE Day 2021

Dołącz do uroczystej Gali Ogłoszenia Laureatów Konkursu Prac Dyplomowych pod patronatem IEEE Day i zobacz, którzy nasi absolwenci zdobyli wyróżnienia!

Już 20 października o 15.45 dołącz do wydarzenia on-line (szczegóły www.ieee.pl). Weź udział w prezentacjach m.in. o sztucznej inteligencji i blockchain oraz ich nowoczesnych trendach. Swoje prace omówią także laureaci Konkursu, w tym przedstawiciele naszego Wydziału. Galę zaszczyci prof. Ljiljana Trajkovic, PhD, P.Eng. Fellow IEEE, IEEE Distinguished Lecturer z wykładem: „Data Mining and Machine Learning of Analysis of Network Traffic”.

A czy wiesz, że nasz Wydział ma duże osiągnięcia w rozwijaniu uczenia maszynowego? Systemy samouczenia się maszyn to motor do rozwoju sztucznej inteligencji. Specjalne algorytmy budują model matematyczny, który wspomaga automatyczne podejmowanie decyzji i pozwala oprogramowaniu na ulepszanie i rozwój własnego systemu. To właśnie u nas:

•  opracowywane są nowe metody analizy genów wspierane przez narzędzia wnioskowania statycznego (prof. Tomasz Gambin),
  •  budowane są modele generatywnych sieci neuronowych przyspieszające symulacje w największym na świecie laboratorium fizyki wysokich energii CERN (prof. Tomasz Trzciński),
  •  rozwijane są algorytmy wspierające nieinwazyjną diagnozę wykorzystując analizę dźwięków jelitowych w chorobach układu pokarmowego czy analizę obrazu widzialnego i podczerwonego skóry w alergii (prof. Robert Nowak).

ZAPRASZAMY!