Badania i nauka

Nasz laureat w programie NCBiR – Lider XIII

Nagroda „NAUKOWIEC PRZYSZŁOŚCI” 2023

Medal Von Kármána NATO STO 2023 dla Prof. Krzysztofa Kulpy

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Prof. Krzysztof Kulpa został wybrany do odznaczenia w tym roku Medalem Von Kármána NATO STO 2023 w uznaniu jego wyjątkowego wkładu w dziedzinę technologii radarowej.

Monika Janik wśród laureatów konkursu "Najlepsi z najlepszych PW"

Znamy wyniki I edycji konkursu "Najlepsi z najlepszych PW".

Dr hab. inż. Tomasz Trzciński wśród laureatów PRELUDIUM BIS 4

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki czwartej edycji konkursu PRELUDIUM BIS.W gronie laureatów znalazł się dr hab. inż. Tomasz Trzciński z WEiTI.

Wyniki konkursu YOUNG PW - aż 7 Laureatów z WEiTI!

Znamy wyniki konkursu YOUNG PW - aż siedmioro laureatów to nasi Studenci i Studentki!

Niepo(prawna) sztuczna inteligencja - wykład dr. Michała Nowakowskiego

W minioną sobotę na naszym Wydziale gościliśmy dr. Michała Nowakowskiego, eksperta w dziedzinie prawa nowych technologii, w tym AI.

Juliusz Bojarczuk stypendystą Ministra Edukacji i Nauki

Nasz student, Juliusz Bojarczuk, uzyskał stypendium Ministra Edukacji i Nauki na rok akademicki 2022/2023. Gratulujemy!

Nasi absolwenci nagrodzeni w XV Ogólnopolskim Konkursie Prac Dyplomowych Młodzi Innowacyjni

Mamy kolejne dobre wiadomości! Nasi absolwenci zostali nagrodzeni w XV Ogólnopolskim Konkursie Prac Dyplomowych Młodzi Innowacyjni 2023 organizowanym przez PIAP Sieć Badawcza Łukasiewicz!

Studenci WEiTI w gronie laureatów „Pereł Nauki”

Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło wyniki pierwszej edycji konkursu „Perły nauki”. W gronie laureatów znaleźli się dwaj studenci naszego wydziału: Juliusz Bojarczuk i Piotr Araszkiewicz.

Projekt iFURTHER - Kognitywna sieć pozahoryzontalnycyh radarów pracujących w paśmie HF

Politechnika Warszawska w konsorcjum strategicznego projektu obronnego Unii Europejskiej.

Nagroda Ministra Szkolnictwa i Nauki w kategorii: „Znaczące osiągnięcia w zakresie działalności wdrożeniowej” dla zespołu z Instytutu Radioelektroniki i Technik Multimedialnych

Laureaci z WEiTI na Schneider Electric European Hackathon

Zwycięzcy Best Paper Award 2022 czasopisma Control Engineering Practice

Badacze z Instytutu Systemów Elektronicznych Politechniki Warszawskiej w projekcie EuPRAXIA

Projekt EuPRAXIA ma na celu zbudowanie innowacyjnego akceleratora plazmowego.

Nasi badacze w gronie najczęściej cytowanych naukowców na świecie

W zestawieniu World’s TOP 2% Scientists 2021 Politechnika Warszawska ma 47 przedstawicieli na liście obejmującej całą karierę badawczą i 38 w wykazie osiągnięć tylko za ostatni rok.