Nasi studenci stworzyli aplikację mobilną i webową pomagającą uchodźcom

Nasi studenci stworzyli aplikację mobilną i webową pomagającą uchodźcom. Nazwana przez jej twórców „Gdzie” łączy uchodźców z punktami, w których mogą otrzymać pomoc. Wybór miejsc opiera się na profilu danej osoby i jej indywidualnych potrzeb takich jak: miejsce pracy, szkoła, ośrodek zdrowia. Dzięki takiemu rozwiązaniu uchodźca może otrzymać listę miejsc wraz z danymi teleadresowymi. Podstawę algorytmu stanowiły dane z API do dziedzinowych baz wiedzy Głównego Urzędu Statystycznego.

Aplikacja to efekt pracy zespołu [Object.Object] pod kierownictwem Aleksandry Jamróz, studentki II roku Informatyki naszego Wydziału. Została nagrodzona w prestiżowym maratonie programowania Datathon #OtwarteDane zorganizowanego przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów na początku kwietnia br. Twórcami zwycięskiej aplikacji są: Aleksandra Jamróz, Patryk Będkowski, Kuba Forczek (Politechnika Warszawska), Grzegorz Koperwas, Kamil Kowalczyk (Politechnika Śląska).

W finale wzięło udział ponad trzydziestu uczestników w ośmiu zespołach. Wszystkie projekty mają szanse na wdrożenie i pomoc mieszkańcom Ukrainy. Więcej informacji: https://hackathon.gov.pl