Badania i nauka

Dr inż. Karol Abratkiewicz nagrodzony stypendium Ministra Nauki

dr inż. Karol Abratkiewicz został stypendystą Ministra Nauki dla wybitnych młodych naukowców.

Wybrano nowych członków AMU PAN

dr inż. Monika Janik wybrana do Akademii Młodych Uczonych PAN

Repozytorium Otwartych Publikacji Naukowych OPEN

Dostep do publikacji open-access

Nowa wersja ogólnopolskiego repozytorium otwartych publikacji naukowych - OPEN

Nowa książka prof. Kajetany Marty Snopek

Książka autorstwa Kajetany Marty Snopek, napisana w języku angielskim i wydana przez Springer w czerwcu b.r., stanowi bogate i wyczerpujące kompendium wiedzy z teorii sygnałów i systemów.

Dwaj studenci WEiTI ze stypendium Ministra!

Artykuł dr. hab. Kacpra Gradonia w BMJ

Zapraszamy na wykład Sinara and ARTIQ - towards the open-source scientific instrumentation

List Ministra Nauki Dariusza Wieczorka dot. cyklu seminariów z zakresu cyberbezpieczeństwa

Naukowiec z WEiTI w przełomowym eksperymencie CERN-u

Opaska do monitorowania stanu emocjonalnego

Seminarium POB Sztuczna Inteligencja i Robotyka: 21-22 lutego

Trzech laureatów YOUNG PW II z WEITI

Paweł Bortnowski, Marcin Lelit i Mariusz Sepczuk znaleźli się w gronie laureatów YOUNG PW II!

OTWARTE DRZWI - 1. miejsce Piotra Kompalki z WEiTI

Piotr Kompalka, student naszego Wydziału, zdobył I nagrodę w XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu OTWARTE DRZWI.

Konrad Jędrzejewski odebrał nagrodę Best Paper Award

W ubiegłym tygodniu dr hab. inż. Konrad Jędrzejewski odebrał 1. nagrodę Best Paper Award za najlepszy artykuł konferencyjny pt. Passive Multistatic Localization of Space Objects using LOFAR Radio Telescope.

Postępy w ulepszaniu wizualizacji danych ALICE

Dzięki współpracy dr. hab. inż. Łukasza Graczykowskiego i badaczy z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW udało się udoskonalić algorytmy rekonstrukcji, a finalnie uzyskać dokładniejsze wizualizacje śladów cząstek. Wyniki opublikowano na łamach czasopisma Computer Physics Communications.

Dr inż. Maksym Figat zwycięzcą Konkursu o Nagrodę ABB

Naukowcy z WEITI pracują nad zastosowaniem systemu dialogowego w terapii CBT

Prof. Artur Janicki wykorzystuje metody sztucznej inteligencji, aby wesprzeć terapię chorób psychicznych. Jego projekt realizowany jest w ramach grantu badawczego POB SzIR.

Przedstawiciele WEITI poprowadzili zajęcia dla chińskich studentów

Finał projektu RING coraz bliżej!

Nagrody i wyróżnienia dla studentów WEiTI w konkursie na najlepsze prace dyplomowe TRUMPF Huettinger