Studenckie Noble 2020 rozdane!

   
W piątek, 24 lipca, podczas Gali Finałowej poznaliśmy laureatów Studenckich Nobli 2020. Wśród nich znalazł się Juliusz Bojarczuk,
student Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, zdobywając nagrodę w kategorii Nauki Techniczne.

Został on wyróżniony za szereg osiągnięć, w tym założenie Koła Naukowego FiberTeam nagrodzonego w konkursie Struna w 2019 roku (Debiut Roku). Do jego sukcesów należą również publikacje w czasopismach i materiałach pokonferencyjnych.

(...) Najlepiej zacząć swoją przygodę z nauką już na pierwszym lub drugim semestrze studiów, bo właśnie wtedy jest możliwość spróbowania. W tym początkowym momencie warto pytać prowadzących, bo może się okazać, że któryś z nich akurat prowadzi projekt, w którym może zatrudnić przyszłego Młodego Naukowca, bądź pomóc w znalezieniu finansowania dla projektu w postaci stypendium (...) Warto też dołączyć do koła naukowego, aby spróbować pracy w grupie. Taka działalność otwiera wiele możliwości, jak napisanie publikacji w czasopiśmie lub wystąpienie podczas konferencji (...) – radzi Juliusz, zapytany
o początki w świecie nauki. 

   
Nagrody w konkursie Studencki Nobel przyznawane są corocznie studentom wyróżniającym się osiągnięciami naukowymi, artystycznymi i społecznymi przez Niezależne Zrzeszenie Studentów.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!

Zapraszamy do obejrzenia relacji z XII edycji rozdania nagród.