Badania i nauka

Nagroda „NAUKOWIEC PRZYSZŁOŚCI” 2023

Fundacja Forum Inteligentnego Rozwoju przyznała nominację do Nagrody „Naukowiec Przyszłości” 2023, w kategorii„Naukowiec Przyszłości” dla dr. inż. Damiana Gromka (ISE). 

Głównym organizatorem Nagrody jest Fundacja Forum Inteligentnego Rozwoju. Wszystkie niezbędne informacje o Nagrodzie – jej idei, misji  i celach – a także regulamin – znajdują się na stronie Nagrody: www.naukowiecprzyszlosci.pl

Nagroda trafia w ręce Naukowców, którzy swoje badania prowadzą z myślą o ich praktycznym zastosowaniu na rynku lub też w kolejnych rozwojowych projektach. Drugą grupą wyróżnionych są osoby, które wspierają rozwój badań – dziekani wydziałów, rektorzy uczelni, dyrektorzy instytutów. Laureaci przy pomocy mediów i w ramach wydarzeń gospodarczych upowszechniają i promują swoje przedsięwzięcia od początkowego etapu, aż po ewentualne wdrożenie na rynek – pokazując wagę korzyści wynikającą z prowadzonych badań dla przyszłości gospodarki i społeczeństwa.

Od 2016 r. redakcja „Rzecz o Innowacjach” (Partner Medialny Nagrody) na swoim portalu, a także na łamach najbardziej prestiżowych mediów o tematyce społeczno-gospodarczej, opisuje korzyści wynikające z prowadzonych badań, jak również przedstawia sylwetki osób, które za nimi stoją. Redakcja promuje i upowszechnienia aktualne wyniki projektów. Tworzy nowoczesne i atrakcyjne treści – artykuły, podcasty i materiały wideo. W tym czasie pojawiło się już ponad 1000 publikacji dotyczących innowacyjnych badań naukowych i ich autorów.

Od 7 lat  Naukowcy przedstawiają swoje projekty także na Forum Inteligentnego Rozwoju – „Kongresie Projektów Przyszłości”, podczas prezentacji na „Arenie Projektów Przyszłości” i w czasie debat. W ten sposób przed potencjalnymi partnerami i inwestorami wystąpiło już kilkuset Uczonych. Ostatnia edycja FIR odbyła się w dniach 6-7 czerwca 2022 r.  w Uniejowie.

8. Forum Inteligentnego Rozwoju odbędzie się 19-20 października 2023 roku w Uniejowie. Na odbywającej się tam 8. Gali Nagród FIR zostaną wręczone statuetki i certyfikaty Nagrody „Naukowiec Przyszłości” 2023.

Nagroda jest wyróżnieniem wizerunkowym, odnosi się do podejścia danej osoby reprezentującej środowisko naukowe względem rozwoju i popularyzacji badań. Wyróżnienia przyznajemy zarówno doświadczonym Naukowcom z uznanym dorobkiem, jak i Uczonym będącym na początku swojej kariery. Statuetki i certyfikaty NP trafiają w ręce ludzi inspirujących, chcących wpływać na lepszą przyszłość.

Warunkiem udziału w dalszych etapach wyboru Laureatów Nagrody „Naukowiec Przyszłości” 2023 jest przesłanie wypełnionej  i podpisanej ankiety weryfikacyjnej (w załączeniu) do 7 dni od otrzymania tej wiadomości na adres: ankiety@ircentrum.pl

application/vnd.openxmlformats-officedocument.wordprocessingml.document  Ankieta weryfikacyjna - Naukowiec Przyszłości 2023 – nominacja indywidualna (vnd.openxmlformats-officedocument.wordprocessingml.document, 394,13 kB)

Więcej informacji w załącznikach:

Forbes nauka (pdf, 496,41 kB)