Nowa wystawa w Bibliotece WEiTI – Anna Neubart – Gra w kropki

Serdecznie zapraszamy studentów, pracowników i przyjaciół naszego Wydziału do oglądania wystawy prac malarskich Anny Neubart pt. "Gra w kropki" - prace można oglądać w Czytelni Cyfrowej Biblioteki Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW.

Autorka na co dzień zajmuje się wymianą międzynarodową na Wydziale. Prezentowane obrazy są namalowane w autorskiej, eksperymentalnej i mieszanej technice, która koncentruje się na wyrazistych i nasyconych kolorach oraz wypukłych formach i motywach o kształtach punktów czy plam. Autorka wystawy inspiruje się naturą oraz  rockowymi i bluesowymi brzmieniami. W jej twórczości można odnaleźć mitologiczne odniesienia. Psychodelia miesza się z realnością. Jest to kraina z głębi marzeń sennych, w której umysł ma wyostrzone zdolności poznawcze. Dominują pełne ekspresji intensywne kolory i kontrastowe połączenia barw. Ulubione techniki tworzenia autorki wystawy to klasyczny olej na płótnie oraz autorska technika mieszana z grubą fakturą, kontrastującymi kolorami i wypukłymi formami.

Inne prace Anny Neubart są dostępne na stronie internetowej

Wystawa będzie dostępna do końca lutego 2024 r.

* * *

Kierownik Biblioteki WEiTI - Olga Bogatek - zaprasza do współpracy całą Społeczność naszego Wydziału i do dzielenia się swoimi pracami plastycznymi czy zdjęciami z podróży, które można będzie zaprezentować w formie wystawy. Dane kontaktowe: olga.bogatek@pw.edu.pl , tel. 22 234 7625