Zapraszamy do udziału w Akademii ISSA Cloud Security

Zaproszenie na seminarium

Koło Naukowe Cyberbezpieczeństwa (KNCB) oraz Zakład Cyberbezpieczeństwa IT PW zapraszają do udziału w Akademii ISSA Cloud Security. Spotykamy się we wtorek, 7 czerwca o godz. 18.00 w naszym Audytorium Centralnym. Prelegentem będzie Artur Kuliński, architekt w zespole Customer Engineering Google Cloud.

Chcesz poznać Security Foundations Blueprint - zbiór regularnie aktualizowanych najlepszych praktyk z perspektywy Google Cloud? Wiesz, jak pracować z bezpieczną organizacją GCP (Google Cloud Platform)? Weź udział w Akademii ISSA Cloud Security!

 Artur Kuliński, związany z branżą IT od 20 lat, absolwent naszego Wydziału, który do dziś fascynuje się zagadnieniami bezpieczeństwa danych umieszczonych w chmurze, podczas spotkania przybliży zagadnienia dotyczące:

  • źródeł tożsamości,
  • konstrukcji organizacji GCP,
  • połączeń hybrydowych pomiędzy środowiskami On-premise i środowiskiem chmurowym,
  • budowy i konfiguracji Pipeline CICD.

Omówione zostaną również kwestie związane z politykami organizacyjnymi, które umożliwiają stworzenie tak zwanych guaidance dla naszej organizacji GCP, a także zagadnienia związane z konstrukcją wirtualnej sieci, z politykami firewall, oraz zagadnienia związane z uprawnieniami i kontrolą dostępu. Poruszone będą również kwestie związane z kluczami szyfrującymi i szyfrowaniem danych at rest and in transit, oraz wszystkim tym, co pojawia się najczęściej w pytaniach ekspertów bezpieczeństwa, zaczynających pracę ze środowiskiem GCP.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Więcej informacji: https://issa.org.pl/81-akademia-issa-cloud-security-4-2022-referencyjna-architektura-cyberbezpieczenstwa-google-cloud-gcp