Z pamiętnika pentestera - krytyczne dziury w aplikacjach, spektakularne przejęcia domeny, siła socjotechniki

Zaproszenie na webinarium z zespołem cyberbezpieczeństwa KPMG

W środę, 30 marca br, o 18:15, zapraszamy na spotkanie z Zespołem Cyberbezpieczeństwa KPMG. Prelegenci przybliżą nam zagadnienia dotyczące najciekawszych luk w bezpieczeństwie aplikacji, powiedzą o tym dlaczego człowiek stanowi przeważnie najsłabsze ogniwo systemu zabezpieczeń oraz jak w kilka dni zdobyć uprawnienia Administratora Domeny. 

Nie zabraknie również tematyki ataków na urządzenia IoT i systemy automatyki przemysłowej OT. Mamy nadzieję, że zarazimy Was naszą pasją i przekonamy, że praca pentestera jest nie tylko perspektywiczna, ale przede wszystkim superciekawa. Dla zainteresowanych karierą pentesterską doradzimy również najlepsze, w naszej opinii, sposoby na naukę i budowanie kompetencji w tym zawodzie.

O prelegentach:

  • Michał Kurek - szef Zespołu Cyberbezpieczeństwa KPMG, lider polskiego oddziału OWASP, 20 lat doświadczeń w testach penetracyjnych.
  • Piotr Chmielewski - Starszy Konsultant w zespole Cyberbezpieczeństwa KPMG, zajmuje się oceną bezpieczeństwa systemów przemysłowych oraz pentestami infrastruktury sieciowej i systemów IoT.
  • Jan Barszcz - Konsultant w zespole Cyberbezpieczeństwa KPMG. Specjalizuje się w testach ofensywnych sieci i infrastruktury (Red Teaming, testy penetracyjne) oraz w bezpieczeństwie webaplikacji.
  • Krzysztof Greś - Młodszy konsultant w zespole Cyberbezpieczeństwa KPMG, zajmuje się prowadzeniem kampanii socjotechnicznych (tzw. phishingiem) oraz tworzeniem złośliwego oprogramowania.

Spotykamy się wirtualnie:
Microsoft Teams – kod zespołu: aul2gi2.
Do zespołu można dołączyć przez wybranie: Teams -> Join or create team i wprowadzenie kodu: aul2gi2 
Drugą opcją jest bezpośrednie wejście w link do spotkania: https://bit.ly/3LduObH 
Więcej informacji: https://www.facebook.com/knbipw