Laboratoria badawcze Instytutu Radioelektroniki i Technik Multimedialnych

6. Sala nagraniowo-odsłuchowa
  7. Komora bezechowa

Laboratorium studenckie Dźwiękowej Techniki Studyjnej

Głównym przeznaczeniem cyfrowej reżyserni jest praca dydaktyczna ze studentami, których zainteresowania skupione są wokół szeroko pojętej reżyserii dźwięku w ramach przedmiotu Dźwiękowa Technika Studyjna prowadzonego w Zakładzie Elektroakustyki. Reżysernia jest w pełni wyposażona w urządzenia oraz oprogramowanie muzyczne umożliwiające rejestrację sygnałów przy użyciu znanych technik mikrofonowych, nagrywanie materiału muzycznego przy użyciu kontrolera MIDI (Musical Instrument Digital Interface) sterującego wirtualnymi instrumentami (VSTi – Virtual Studio Technology Instrument) oraz zapis rejestrowanych ścieżek audio do wielośladowego oprogramowania muzycznego, w którym są one dalej montowane, synchronizowane czasowo, dopasowywane pod względem częstotliwościowym i amplitudowym oraz wzbogacane brzmieniowo dostępnymi w reżyserni efektami dźwiękowymi w postaci wtyczek efektowych (VST – Virtual Studio Technology). Zainstalowane w reżyserni oprogramowanie muzyczne wraz ze studyjnym systemem odsłuchowym umożliwia dokonanie profesjonalnego miksowania materiału muzycznego oraz końcowy mastering nagrania czego wynikiem są stereofoniczne pliki dźwiękowe gotowe do nagrania na płytę CD.

Specjalistyczny sprzęt oraz oprogramowanie w reżyserni I:

• mikser cyfrowy Yamaha 01V96
  • 2 monitory studyjne odsłuchowe Nykiel Audio S.A. 2.1