Studenci WEiTI zwyciężyli w hackathonie Collabothon 2023

W miniony weekend 20-22.10. zespół studentów w składzie: Piotr Wojciechowski, Maciej Leszek (obaj inżynieria internetu rzeczy) i Jakub Smela (informatyka) z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, a także Patrycja Jurek (SGH), Anna Domańska (SGH) i Michał Oręziak (WAT) wziął udział w hackathonie Collabothon 2023 organizowanym przez Commerzbank w Łodzi.

Drużyna zmierzyła się z zadaniem z kategorii Innovate Finance i zajęła 1 miejsce, wygrywając tym samym 2500 euro!

Zadaniem konkursowym było stworzenie innowacyjnej części aplikacji mobilnej banku. Nasza drużyna postanowiła stworzyć aplikację od zera, skupiając się na najmłodszych klientach banku oraz na części socjalnej (wysyłanie interaktywnych przelewów, znajomi) - jak social media. Ważna była również część edukacyjna, która uczy użytkownika zarządzania finansami i oszczędzania.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!