Dr hab. inż. Tomasz Trzciński wśród laureatów PRELUDIUM BIS 4

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki czwartej edycji konkursu PRELUDIUM BIS.

Jego celem jest wsparcie kształcenia doktorantów w szkołach doktorskich i finansowanie projektów badawczych realizowanych przez doktorantów w ramach przygotowywanych przez nich rozpraw doktorskich. Konkurs PRELUDIUM BIS 4 wspiera międzynarodową mobilność doktorantów, którzy są zobowiązani do realizacji trwającego od 3 do 6 miesięcy zagranicznego stażu badawczego finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA).

W tegorocznej edycji o finansowanie starało się 248 naukowców. Granty o łącznej wartości ponad 34,7 milionów złotych otrzyma 58 wnioskodawców, w tym dr hab. inż. Tomasz Trzciński z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych z projektem Zmierzając w stronę wolumetrycznych rekonstrukcji 3D dla filmów w czasie rzeczywistym.

W gronie laureatów znaleźli się również: dr hab. inż. Agnieszka Ewa Łękawa-Raus oraz dr hab. inż. Maciej Trusiak z Wydziału Mechatroniki.

Serdecznie gratulujemy!

źróło: www.ncn.gov.pl

Więcej szczegółów oraz pełna lista nagrodzonych dostępne tutaj.