Aktualności

Prof. Krzysztof Szczypiorski Liderem Polskiej Teleinformatyki

Kapituła Złotego Cyborga działająca pod przewodnictwem prof. Józefa Woźniaka Przewodniczącego Sekcji Telekomunikacji KEiT PAN, uhonorowała Prof. Krzysztofa Szczypiorskiego tytułem Lidera Polskiej Teleinformatyki „za wyróżniający się wkład w rozwój sieciowych zabezpieczeń teleinformatycznych, w szczególności pionierskie prace związane ze steganografią sieciową” oraz statuetką Złotego Cyborga.

Prof. Szczypiorski jest kierownikiem Zakładu Cyberbezpieczeństwa w Instytucie Telekomunikacji na WEiTI, kierownikiem kierunku Cyberbezpieczeństwo, kierownikiem Centrum Badawczego POB Cyberbezpieczeństwo i Analiza Danych oraz pełnomocnikiem Rektora PW ds. cyberbezpieczeństwa.

Wręczenie nagrody odbyło się na posiedzeniu Komitetu Elektroniki i Telekomunikacji Polskiej Akademii Nauk w dniu 30 września 2021 r siedzibie NASK.

„Złote Cyborgi” to nagrody przyznawane od 1998 roku. Ich laureatami są osobistości wyróżniające się w branży telekomunikacyjnej i teleinformatycznej, mające w swoim dorobku sukcesy na polu naukowym lub menadżerskim. Statuetka to dowód uznania dla działalności na rzecz branży teleinformatycznej w Polsce.